fbpx

ЛЕБІДЬ О. В.: «COGITO ERGO SUM – МИСЛЮ, ОТЖЕ ІСНУЮ»

Лебідь Олеся Вікторівна − голова Ради молодих вчених Харківського національного економічного університету, кандидат економічних наук, доцент кафедри банківської справи ХНЕУ. Дисертацію захистила у березні 2009 року за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). У вересні 2012 року отримала атестат доцента.  Має більш як 50 наукових та навчально-методичних публікацій, зокрема 3 монографії та 25 наукових статей. Сфера наукових інтересів – управління капіталом промислових підприємств і банківських установ, вибір, впровадження, оцінка технологій управління, синергетика в економіці.

«Я дуже люблю свою роботу, тому що вона дає змогу спілкуватися зі студентами, бачити, як вони розвиваються в межах предметів, які викладаю, стимулює і спонукає до постійного самовдосконалення».

Які були Ваші перші кроки після обрання Головою Ради молодих вчених, які питання привернули увагу насамперед?

Перше завдання, яке слід було виконати, – це формування потужної команди, адже всім відомо, що «один у полі не воїн». Успіхи діяльності залежить від здатності швидко увійти в курс усіх справ та особливостей діяльності Ради молодих вчених, зрозуміти її завдання, сформувати такий план дій, який би дав змогу якнайповніше реалізувати її призначення, яке полягає у сприянні, активізації та підтримці професійного становлення, творчого зростання молодих науковців, примноженні досвіду та максимальному використанні наукового потенціалу молоді ХНЕУ.

Поділіться досвідом проведення науково-практичних конференцій молодих науковців.

Організація і проведення науково-практичної конференції – це дуже клопітка справа, особливо якщо проводиш всеук- раїнський захід. Передусім слід визначити, як будуть висвітлені результати конференції. Досвід Ради молодих вчених ХНЕУ в цьому питанні налічує два види оприлюднення доповідей учасників: стаття у фаховому виданні університету «Управління розвитком» і матеріали конференції з електронним додатком у вигляді диску з тезами. Надалі постає ціла низка організаційних питань: домовитись з видавництвом, в якому буде надруковано матеріали конференції, скласти кошторис конференції, щоб визначити розмір організаційного внеску, розробити і розіслати інформаційне повідомлення про конференцію з усіма вимогами до потенційних учасників, прийняти, перевірити, вичитати матеріали учасників, відповісти на всі запитання, що приходять як на електронну скриньку, так і телефоном, сформувати програму конференції, замовити та обладнати аудиторії, в яких проводитимуть секційні засідання, прийняти та розмістити учасників з інших міст, організувати частування гостей під час перерви секційних засідань, проаналізувати доповіді учасників, визначити та нагородити найкращих. Список поточних справ зовсім не повний, проте це основні моменти, на які слід звернути особливу увагу під час організації і проведення конференції. Є звичайно в цій справі і приємні моменти, такі як знайомство із представниками інших університетів, наукових шкіл, творче спілкування зі студентами і молодими вченими.

Розкажіть, будь ласка, про конкурс  «Науково-педагогічний старт».

Конкурс «Науково-педагогічний старт» є доброю традицією Ради молодих вчених та Первинної профспілкової організації ХНЕУ. Основна мета конкурсу – моніторинг молодих вчених університету віком до 30 років на предмет досягнень. Конкурс має потужний заохочувальний потенціал, бо часто молодий науковець, який працює в університеті, думає, що його праця залишається непоміченою, про його досягнення ніхто не знає, а конкурс якраз дає змогу заявити про себе на весь університет. Переможців «Науково-педагогічного старту» обирають за факультетами університету і урочисто нагороджують на засіданні вченої ради або на конференції трудового колективу ХНЕУ.

Який маєте досвід співпраці з Радами молодих вчених інших вишів?

Рада молодих вчених ХНЕУ на сьогодні має 7 офіційних партнерів, з якими підписано угоди про співпрацю. Основний напрям співпраці – це обмін інформацією щодо наукових заходів та участь в них представників університету. Також наші партнери є співорганізаторами конференцій ХНЕУ і охоче надають інформаційну підтримку. Цікавим є досвід участі ради у Харківській обласній раді молодих вчених та спеціалістів (офіційний сайт http://scientists.kharkov.ua/), яка об’єднує науковців та спеціалістів з 21 організації і має на меті координацію роботи рад університетів та організацій, представництво молодих вчених регіону у владних структурах. Це дуже цікавий досвід обміну думками та інформацією з представниками молодих вчених інших наук та напрямів діяльності.

Чи  спостерігається зацікавленість з боку підприємств регіону в наукових розробках молодих вчених?

Ви знаєте, зацікавленість з боку підприємств у наукових розробках молодих вчених є болючою темою, оскільки більшість підприємств мають проблеми у функціонуванні, тому їх зацікавленість більше спрямована на розв’язання поточних виробничих та управлінських проблем вже відомими способами, аніж на залучення до цієї справи науковців взагалі, а надто молодих.

Які заходи Рада молодих вчених планує проводити протягом 2013 року? 

Основними запланованими на 2013 рік заходами Ради є Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток України очима молоді:  соціальні, економічні та правові аспекти», яку буде проведено 18 квітня 2013 року на базі університету. У вересні або жовтні плануємо провести разом із Департаментом освіти Харківської міської ради VІІ-й міський турнір юних економістів серед учнів 10-11 класів. Обов’язково буде проведено щорічний конкурс «Науково-педагогічний старт».

Які Ваші життєві принципи?

Мої життєві принципи – це чесність, відповідальність, професіоналізм та оптимізм. Намагаюсь завжди робити будь-яку справу на 100% якісно та добросовісно. Це допомагає набувати нового корисного досвіду, розкривати та розвивати нові здібності.

Що вважаєте найважливішим для успішної наукової праці? Які Ваші поради для молодих науковців?

У науці головне наполегливість, терпеливість, працьовитість та висока мета. Бажаю всім наснаги та успіхів у всіх життєвих сферах!

  

                Спілкувалася Мельник Н.В

X
X