fbpx

Вимоги до конкурсних робіт і їх подання

Вимоги до конкурсних робіт і їх подання на творчий конкурс в рамках соціального проекту для школярів Львова – «Екологія свідомості: протидій байдужості, яка руйнує світ!»

Проект спрямований на протидію пасивності, байдужості і брехні (в т.ч. популізму як її різновиду)!

У проекті є такі конкурсні творчі категорії:

  1. Саморобні вітальні листівки з Різдвом для воїнів на фронті (довільного розміру і форми, але максимальний розмір листівки не повинен перевищувати формат А4).
  2. Авторська фотографія (з доданою до неї назвою в темі листа), яка викриває пасивність та байдужість, їхні наслідки або протидію цим явищам (якісні фото у форматі JPEG з високою роздільною здатністю).
  3. Вірш або інший поетичний твір на тему загрози від байдужості, пасивності, брехні (зокрема популізму) – до 5 ст. (файл з розширенням .doc, розмір А-4, шрифт 14, інтервал 1,5).
  4. Есе на тему «Чим страшна байдужість (пасивність, брехня)?». Міркування на цю тему обсягом до 3 ст. (файл з розширенням .doc, розмір А-4, шрифт 14, інтервал 1,5);
  5. Екосувенір (іграшка чи будь-який інший подарунковий виріб), виготовлений власноруч з екоматеріалів (тканини, ниток, соломи, глини, дерева і т. д. – з обмеженим використанням паперу, щоб забезпечити довговічність виробу і можливість збереження його форми і вигляду в процесі транспортування).
  6. Сценарій вистави про байдужість, пасивність, брехню (з готовністю допомогти в постановці вистави на сцені в разі перемоги конкурсної роботи) – до 15 ст. (файл з розширенням .doc, розмір А-4, шрифт 14, інтервал 1,5);
  7. Власна чи разом з друзями зроблена добра справа, спрямована на протидію байдужості, пасивності, брехні в різних сферах (відносинах із друзями, сусідами, в школі, сім’ї; ставленні до літніх людей чи молодших дітей; до людей з особливими потребами чи самотніх людей, що потрапили в скрутні обставини; в ситуаціях, які потребують допомоги чи захисту слабших; у поведінці чи бездіяльності щодо збереження природи, допомоги тваринам (в т.ч. бездомним) чи птахам в особливо несприятливі для них періоди року, захисту екології. Ця конкурсна категорія може бути представлена у будь-якій з двох нижче наведених підкатегорій (або у двох підкатегоріях одночасно – якщо ви хочете здобути класом чи меншою командою суперприз – дводеннну екскурсійну поїздку на вибір школярів з декількох запропонованих варіантів):
  • презентація (до 25 слайдів), яка розкриває суть зробленої доброї справи (здійсненої з 1.09.2019 р. по 9.12.2019 р.), яка би протидіяла пасивності (байдужості, брехні), з вичерпним фотозвітом (на деяких фото мають бути й школярі, що здійснювали ці добрі ініціативи) та переконливим закликом до поширення іншими цього досвіду добрих вчинків, а також необхідно на декілька слайдів представити на яку конкретну добру справу ви б хотіли залучити додаткові кошти меценатів (файл презентації створюйте з використанням програми MS PowerPoint);
  • соціальний ролик із сюжетом, який стимулює до важливих роздумів та дій, і закликом до протидії байдужості, пасивності, брехні (зокрема популізму) в будь-якій сфері життя – до 5 хв (з участю в кадрі хоча б частини команди, що його створює; файл у відеоформаті).
  1. Рекламний ролик, знятий для заохочення однолітків відвідати певний музей чи театр, філармонію чи органний зал Львова (попередньо необхідно повідомити команду організаторів проекту, який заклад Ви обрали; тривалість — до 5 хв (з участю в кадрі хоча б частини команди, що його створює; файл у відеоформаті).

Конкурсні роботи в категоріях 1–4 подаються до  11 листопада 2019 р. включно.

Конкурсні роботи в категоріях 5–8 подаються до 9 грудня 2019 р. включно.

Категорії 1–5 є індивідуальними для виконання. В категорії 6 беруть участь команди з декількох школярів (від двох і більше – виходячи з доцільності визначеної самими школярами), а в 7 та 8 – команди від декількох школярів до цілого класу.

Кожна конкурсна робота в усіх категоріях має мати назву (від 1 до 7 слів). Всі роботи виконуються лише українською мовою!

Увага!!! Один школяр (команда) може надсилати тільки одну конкурсну роботу в кожну із восьми категорій (тобто може по одній роботі надсилати навіть в усі категорії творчого конкурсу!!!).

У категоріях 1-8 буде інтернет-голосування та оцінювання конкурсних робіт членами журі з різних міст і сфер діяльності. Голосування та оцінювання залежно від категорії заплановане на листопад-грудень 2019 р.

Конкурсні роботи в категоріях 2, 3, 4, 6, 7, 8 школярі надсилають на електронну пошту команди проекту, заповнивши перед тим реєстраційну форму на сайті https://www.perspektyva.in.ua (зареєструвавшись як учасник конкурсу). Конкурсні роботи в категоріях 1 і 5 надаються одночасно в двох формах: на електронну пошту команди проекту ecoculture2018@gmail.com надсилається якісне фото роботи (перед тим заповнивши реєстраційну форму на сайті); оригінали конкурсних робіт подають організаторам (на наступний робочий день після завершення термінів подання у відповідні категорії) координатори проекту з конкретних шкіл (учителі або представники адміністрації школи мають їх привезти у визначений час у Tech StartUp School – м. Львів, вул. Академіка Колесси, 2, де передати представникам команди проекту разом з реєстром цих робіт. Бланк реєстру можна буде завантажити з сторінки проекту. Якщо в школі не виявиться охочого бути координатором, то оригінал конкурсної роботи з категорій 1 і 5 зможуть привезти батьки школярів у попередньо визначений для всіх день і час (буде повідомлено на фейсбук-сторінці проекту за декілька днів до закінчення прийому робіт). Без оригіналів роботи з категорій 1 і 5 не допускатимуться до участі в конкурсі.

У назвах файлів конкурсних робіт вказуйте школу, клас, прізвище та ініціали – наприклад СЗШ42 5-А_Томенко_А.Н. (у файлах робіт з категорій  3, 4, 6, підкатегорії 7.1  справа в кутку наведіть повністю П.І.П. автора (авторів), назву і адресу школи та зазначте клас, електронну пошту, а також зазначте по середині назву конкурсної роботи). Надсилаючи конкурсні роботи з підкатегорії 7.2 і категорії 8, в листі зазначте вищенаведену інформацію про усіх авторів і учасників конкурсної роботи. В темі листа зазначайте категорію екоконкурсу, П.І.П конкурсанта, і назву конкурсної роботи в лапках. На кожну конкурсну роботу з різних категорій має бути окремий лист.

Крім того, листівки і саморобки вкладайте в прозорий файл чи картонну коробку відповідного розміру до екосувеніра (з метою їх захисту від пошкоджень при транспортуванні чи зберіганні протягом конкурсу), додавши картку з такою інформацією: повністю П.І.П., назву і адресу школи, клас, контактну електронну пошту, яку часто переглядаєте.

Якщо виникають питання, пишіть на електронну пошту ecoculture2018@gmail.com або запитуйте на фейсбук-сторінці https://www.facebook.com/169227480447629 у приватних повідомленнях.

Правила виконання конкурсних робіт:

  1. Конкурсна робота має бути: 1) авторська (без плагіату, тобто без запозичення чиєїсь творчої роботи в Інтернеті чи з інших джерел і видання за свою; потрібно розкрити власний творчий потенціал і талант, а він у Вас точно є!!!); 2) виконана самостійно (батьки, вчителі, родичі – можуть навчити, показати, розповісти, надихнути, але в жодному разі не робити навіть найменшої частини роботи чи тим більше цілої – участь у конкурсі й перемога має бути чесною!!!) з дотриманням усіх вимог до конкурсних робіт і вчасно надіслана після заповнення реєстраційної форми на сайті https://www.perspektyva.in.ua.
  2. Конкурсна робота повинна бути якісною, виконаною старанно та з великою наполегливістю.
  3. Не можна дописувати до авторів та учасників конкурсної роботи учнів, які не брали активної безпосередньої участі в її створенні.
  4. Автори конкурсних робіт повинні в своєму повсякденному житті в міру своїх можливостей і обставин протидіяти пасивності, байдужості та брехні – як щодо себе самого, так і щодо тих людей на яких можуть позитивно вплинути своїм прикладом чи словом. Також вони повинні в школі та вдома дотримуватися правил роздільного сортування твердих побутових відходів, тим самим захищаючи екологію України, місто від засмічення і сприяючи повторному використання вторинної сировини.
  5. Заповнюючи форму заявки та надсилаючи конкурсну роботу, школяр-автор та його батьки підтверджують, що конкурсант виконав роботу самостійно, і дають команді соціального проекту згоду на обробку інформації про автора, оприлюднення конкурсних робіт на інтернет-ресурсах і в соціальних мережах для голосування, на виставках та різних заходах, поширення їх як зразків креативності школярів, а також дозволяють подарувати їх від імені авторів важкохворим діткам чи дітям-сиротам, воїнам, що захищають Україну на фронті, чи як подарунок меценатам, які підтримують цей творчий конкурс та соціальний проект для школярів.

Конкурсні роботи, які не відповідатимуть вимогам до оформлення чи подання — не братимуть участі у творчому конкурсі.

Якщо школа не реєструється у соціальному проекті до 11 жовтня 2019 р. включно, то право на призи мають тільки індивідуально школярі-переможці (в категоріях 1-5), команди-переможці (від двох школярів у категорії 6 до цілого класу в категоріях 7-8).

За умови реєстрації школа додатково до вищенаведеного матиме можливість претендувати на дипломи за І, ІІ чи ІІІ місце (на підставі рейтингу за балами, що залежать від перемог учнів, які вчаться в цих школах, у восьми категоріях конкурсу) і додаткові призи для учнів-переможців школи, що здобуде І місце.

Якщо школа Львова реєструється у соціальному проекті до 11 жовтня 2019 р. включно, вона повинна представити на творчий конкурс хоча б по одній конкурсній роботі в кожній з восьми категорій, а також сформувати одну команду для екозмагання з учнів 6-7 класів (6 школярів в команді).

Підтримати соціальний  проект для школярів Ви можете на краудфандинговій платформі StartEra

X
X