fbpx

Секрети успішного виховання

Ким стануть наші діти? Цікаво? Напевне більшість батьків після народження дитини намагаються спланувати її майбутнє: успішний лікар, відомий артист, талановитий економіст, бізнесмен і т. д. А чи багато таких батьків, які по-справжньому прислухаються не до егоїстичного «я», а до думок і побажань власної дитини? Чи багато таких батьків, які не критикують і карають, а з любов’ю виправляють негативні риси в характері дитини? Чи багато таких батьків, які добрим власним прикладом виховують своїх дітей, а не з допомогою психологів, няньок, комп’ютерів і т. д.? Чи багато таких батьків, які взагалі виховують своїх дітей? Погоджуюся, диплом та посаду, на жаль, сьогодні можна легко купити, але добре ім’я та повагу потрібно заслужити. Тому найперше виховуйте не лікаря, економіста чи бізнесмена, а Особистість.

Чому теперішні діти стають такими безвідповідальними, жорстокими та холодними? Замість ввічливих слів, інколи таке можна почути… Тому що переважно батьки тільки фізично перебувають в сім’ї, вони не є героями для своїх дітей.

Якщо самому важко правильно пояснити дитині ті чи інші явища, обставини, події, що відбуваються навколо, то розкажіть якусь вигадану історію або прочитайте дитині казку. Добрі казки здатні багато навчити. Крім того, діти їх сприймають краще, ніж надокучливі нотації батьків. Тим більше зараз можна купити багато книжок із казками в «новому форматі», які вчать бути милосердним, чесним, відповідальним, відрізняти добро від зла, сприймати різні обставини та поведінку людей з розумінням, без відчаю, страху, паніки, жорстокості та корисливості. Ми, дорослі, інколи не знаходимо відповіді на безліч питань, які нас тривожать… То що можна говорити нашим дітям, яких ми залишаємо сам на сам із цим жорстоким світом?

X
X