fbpx

Журнал «Наша перспектива» №3(3) / 2014

Вийшов третій номер науково-аналітичного журналу

«НАША ПЕРСПЕКТИВА» – видання, яке висвітлює широке коло актуальних проблем, пов’язаних з науковою діяльністю, інформує про найважливіші події в науковому житті України, містить поради молодим науковцям, наукові та науково-популярні статті про різні аспекти розвитку особистості молодого науковця та науково-педагогічного працівника, а також пізнавальні матеріали культурно-історичної тематики.

У Вас є можливість придбати нові номери науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА» у друкованому вигляді або оплатити за доступ для перегляду електронної версії журналу на сайті www.perspektyva.in.ua.

У цьому номері:

«КНИЖКА – ЦЕ ТЕЖ НАША СТРАТЕГІЧНА ЗБРОЯ, АКТИВНА ДІЙОВА ОСОБА НАВІТЬ І В ЧАС ВІЙНИ»

Інтерв’ю з відомим українським прозаїком, критиком, літературознавцем, публіцистом, громадським діячем, секретарем ради Національної спілки письменників України Михайлом Слабошпицьким.

«У НАШ ЧАС КРАЇНИ СТАЮТЬ УСПІШНИМИ НЕ ТАК ЗАВДЯКИ ПРИРОДНИМ РЕСУРСАМ, ЯК ЗАВДЯКИ ПРОДУКУВАННЮ НОВИХ ЗНАНЬ І ПЕРЕТВОРЕННЮ ЇХ В ІННОВАЦІЇ, ТОБТО В БІЗНЕС-ІДЕЇ»

Інтерв’ю з народним депутатом і головою комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Лілією Гриневич.

НАПИСАННЯ ТА ЗАХИСТ ДИСЕРТАЦІЇ: НАУКОВИЙ ПОДВИГ ЧИ НАУКОВА ФОРМАЛЬНІСТЬ?

Погляд молодих науковців України на проблему пошуку способів оптимізації процесу написання і захисту дисертаційних робіт, орієнтованих на вагомі наукові відкриття та визнання світовою науковою спільнотою, а не на виконання консервативних вимог радянської та пострадянської доби.

ВІТЧИЗНЯНІ КОНКУРСИ ОЧИМА НАУКОВЦІВ УКРАЇНИ

Дискусія на тему недоліків конкурсів на здобуття вітчизняних державних грантів, стипендій, премій для молодих учених та шляхів вдосконалення їх організації.

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОЧОГО ЧАСУ НАУКОВЦЯ І ВИКЛАДАЧА: ОСНОВНІ ПОМИЛКИ, ЇХНІ НАСЛІДКИ ТА ПОРАДИ

Враховуючи, що більшість молодих учених є науково-педагогічними працівниками, актуальним є питання ефективної організації робочого часу як необхідної умови успішності.

ХВИЛЮВАННЯ ПІД ЧАС ЛЕКЦІЙ ТА ВИСТУПІВ НА НАУКОВИХ КОНФЕРЕНЦІЯХ: ПРИЧИНИ ТА СПОСОБИ ПОДОЛАННЯ

Психологи переконані, що кожна людина має власний життєвий досвід, а тому володіє унікальними ресурсами подолання тривожності, котрі ідеально працюють саме для неї. Що таке впевненість? І як подолати хвилювання під час лекцій та виступів на наукових конференціях?

ДОСВІД ОРГАНІЗАЦІЇ ШКОЛИ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ЯК ПРОГРАМИ ПІДВИЩЕННЯ ПЕРСОНАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ТА ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ КАР’ЄРИ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ

Рада молодих вчених Дніпропетровської області на основі свого успішного досвіду сформувала рекомендації щодо організування Школи молодого вченого. Проект РМВ Дніпропетровської області «Школа молодого вченого» стимулює розвиток академічного лідерства та потужних міжуніверситетських зв’язків, утворюючи особливе творче середовище однодумців, яке надихає, мотивує та збагачує особистісно і професійно.

НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ ДАНИХ: КОНЦЕПЦІЯ ІНДЕКСАЦІЇ

Останнім часом визнання науковця, окрім здобуття премій, грантів, морально-матеріального стимулювання, стало асоціюватися з індексами цитування та кількістю праць, опублікованих в авторитетних і впливових наукових журналах, що насамперед пов’язано з розвитком міжнародних наукометричних баз даних.

ТОЧНИЙ ОБЛІК ЕНЕРГОНОСІЇВ – ЗАПОРУКА ЇХ ЕКОНОМНОГО СПОЖИВАННЯ

Сьогодні перед країною надзвичайно гостро постало завдання економії енергоносіїв. Очевидно, для цього потрібно вирішувати пи­тання раціонального використання енергоносіїв, енергоо­щадності, а врешті-решт – зменшення енергозатратності у промисловості та особливо в житлово-комунальній сфері.

ПРЕСТИЖНА ПРОФЕСІЯ – ІНВЕСТИЦІЯ В МАЙБУТНЄ ЧИ САМООБМАН?

Щороку модною тенденцією є формування списку престижних та непрестижних професій. А що таке престиж професії і які його критерії?

ЄВГЕН СВЕРСТЮК – ВОЇН СВІТЛА НА ПОЛІ ЧЕСТІ!

Основні факти з біографії відомого українського мислителя, письменника, публіциста, громадського діяча, учасника національного руху опору 1960—1980-х років Євгена Сверстюка.

З повагою, редакція журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»

X
X