fbpx

Запрошуємо школярів Львова до участі в творчому конкурсі в межах патріотичної ініціативи «Екологія свідомості: зміни починаються з тебе!»

Багато школярів (зокрема учасників трьох попередніх наших ініціатив) висловили свою гідну поваги громадянську позицію – не зупинятись на півшляху, а й далі робити добрі справи і зміцнювати Україну щодня своїми вчинками самостійно чи в команді однодумців. Тому всеукраїнський науково-аналітичний журнал «Наша перспектива» та ГО «Світ важливих ініціатив» в цей нелегкий, але героїчний для українського народу час започатковують у вересні 2022 р. творчий конкурс для школярів Львова в межах патріотичної ініціативи «Екологія свідомості: зміни починаються з тебе!».

У творчому конкурсі майже всі конкурсні категорії присвячені героїзму, мужності, відвазі та самопожертві українських воїнів ЗСУ, добровольців з тероборони, волонтерів, медиків та інших українців та українок, які з 2014 р. захищають Україну та український народ від підлого рашистського агресора.

Учасниками творчого конкурсу в межах патріотичної ініціативи можуть стати учні 1–11 класів шкіл та ліцеїв Львова.

Конкурсні категорії творчого конкурсу в межах патріотичної ініціативи «Екологія свідомості: зміни починаються з тебе!» залежно від класу:

І. Для 1-4 класів авторська творча робота, яку школяр-конкурсант виконав самостійно (без плагіату, без допомоги батьків, вчителів, інших дорослих та дітей), може бути представлена в таких формах:

 • Конкурсна категорія 1. Зроблена власноруч вітальна листівка з щирими подячними словами для українських військових в День захисників і захисниць України, який в Україні відзначається 14 жовтня разом зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Листівки будуть передані відважним синам і дочкам українського народу, які захищають українську державу від агресора.
 • Конкурсна категорія 2. Створене самостійно оповідання. Воно може стосуватися: реальних українських воїнів, волонтерів, медиків чи інших людей, яких ви особисто знаєте або чули про них від батьків чи в школі, реальних подій, які відбулись із кимось з них за останні 8 років, подвигу, здійсненому ними чи важливих добрих справ, зроблених на благо України та її народу. В оповіданні також можна відобразити власні переживання сучасних подій або якусь певну важливу подію, свідком чи учасником якої ви стали протягом війни рф проти України в 2014–2022 рр.

ІІ. Для 5-8 класів авторська творча робота, яку школяр-конкурсант виконав самостійно (без плагіату, без допомоги батьків, вчителів, інших дорослих та дітей), може бути представлена в таких формах:

 • Конкурсна категорія 3. Власноруч зроблений гарний виріб з бісеру (брелок, браслет, гердан чи будь-який інший виріб) або власноруч намальована акриловими чи олійними фарбами картина на полотні на тему «Моя рідна Україна» (пейзажі, квіти чи будь-які інші асоціації на задану тему).
 • Конкурсна категорія 4. Створене самостійно есе, яке може стосуватись реальної особистості, що стала на захист України в 2014–2022 р., події чи подвигу в цьому часовому періоді, роздумів, спогадів, почуттів, історичних паралелей, аналізу причиново-наслідкових зв’язків чи інших аспектів.

ІІІ. Для 9-11 класів авторська творча робота, яку школяр-конкурсант виконав самостійно (без плагіату, допомоги батьків, учителів, інших дорослих та дітей), може бути представлена в таких формах:

 • Конкурсна категорія 5. Власноруч намальована акриловими чи олійними фарбами на полотні картина на тему «Україна», яка могла б стати ескізом для поштової марки.
 • Конкурсна категорія 6. Створені самостійно патріотичний якісний відеоролик або анімаційний ролик (не забуваймо про слова вдячності захисникам і захисницям України) або повість чи сценарій вистави, присвячені героїзму, мужності, відвазі та самопожертві українських воїнів ЗСУ, добровольців з тероборони, волонтерів, медиків та інших українців та українок, які з 2014 р. захищають Україну та український народ. Триває війна, тому не використовуйте відео, інформацію чи зображення, які можуть нашкодити захисникам України або видати військові об’єкти чи засоби, а також дотримуйтесь усіх заходів безпеки під час повітряної тривоги, зокрема й під час роботи над відеороликом.

ІV. Незалежно від класу (тобто для класів 1-11) авторська творча робота, яку школяр-конкурсант виконав самостійно (без плагіату, без допомоги батьків, вчителів, інших дорослих та дітей), може бути представлена в таких формах:

 • Конкурсна категорія 7. Власний вірш або інший поетичний твір (навіть поема), текст пісні.
 • Конкурсна категорія 8. Відеозапис декламування власного вірша або ж виконання власної пісні в супроводі музичного інструменту чи інструментів.

Важливі умови творчого конкурсу:

! Поділ конкурсних категорій за класами (віковими групами):

 • для класів від 1 до 4 – актуальні конкурсні категорії 1, 2, 7, 8;
 • для класів від 5 до 8 – актуальні конкурсні категорії 3, 4, 7, 8;
 • для класів від 9 до 11 – актуальні конкурсні категорії 5, 6, 7, 8.

!! Кінцеві дати (включно) надсилання конкурсних робіт оргкомітету творчого конкурсу:  

 • для конкурсних категорій 1, 2 до 4 жовтня 2022 р.;
 • для конкурсних категорій 3, 4 до 4 листопада 2022 р.;
 • для конкурсних категорій 5, 6, 7, 8 до 4 грудня 2022 р.

!!! Всі конкурсні роботи мають бути створені особисто авторами не раніше вересня 2022 року безпосередньо для участі у творчому конкурсі в межах патріотичної ініціативи «Екологія свідомості: зміни починаються з тебе!».

Детальні умови творчого конкурсу, вимоги до виконання і оформлення конкурсних робіт і механізм їх подання, перелік призів розміщені на сайті ГО «Світ важливих ініціатив» (https://www.inem.lviv.ua/) в підменю «Умови творчого конкурсу» меню «Зміни починаються з тебе!» https://www.inem.lviv.ua/ec-2022-umovy-tvorchogo-konkursu/ .

Мета патріотичної ініціативи — через творчі завдання конкурсу створити середовище, яке б сприяло усвідомленню національної належності та формуванню патріотичного світогляду, а також стимулювало розвиток громадської активності українських школярів; актуалізувати героїчні сторінки українських визвольних змагань на прикладі сьогодення, поширивши в молодіжному середовищі образи сучасних українських супергероїв – воїнів, волонтерів, медиків, загалом усіх, причетних до захисту вітчизни; плекати шанобливе ставлення до національних цінностей та героїчної жертовної боротьби українського народу проти жорстокого агресора. Пам’ятаймо народну мудрість, яка стверджує: «Народ, який думає на один рік – вирощує хліб; народ, який думає на десять років – вирощує сади; народ, який думає на сто років – виховує молоде покоління».

Долучитись до патріотичної ініціативи «Екологія свідомості: зміни починаються з тебе!» можуть усі українці, які люблять Україну та працюють на її зміцнення в різних сферах, серед них і небайдужі свідомі школярі, їхні батьки та вчителі, для яких розвиток української держави є одним із найважливіших пріоритетів. Надважливими аспектами для нашого зміцнення та духовного здоров’я є: віра в Бога, звільнена від впливу агресора, яка надає нам незламність і відвагу навіть у найважчі часи; українська армія, тероборона, волонтери, інші захисники й захисниці України, які з Божою допомогою зупиняють жорстокого окупанта, що прагне знову уярмити наш народ; українська мова та культура – запорука нашої присутності на карті світу; система освіти та науки, яка має забезпечувати не лише якісні знання, а й формувати національно свідому генерацію.

Долучайтесь до підтримки важливої патріотичної ініціативи «Екологія свідомості: зміни починаються з тебе!»

X
X