fbpx

Журнал «Наша перспектива» №10-12 (13-15), жовтень-грудень 2015 р.

Вийшов 13-15 номер науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»

Шановні читачі! На сайті www.perspektyva.in.ua розміщено новий номер науково-аналітичного журналу «Наша перспектива».

Видання, яке висвітлює широке коло актуальних проблем, пов’язаних з науковою діяльністю, інформує про найважливіші події в науковому житті України, містить поради молодим науковцям, наукові та науково-популярні статті про різні аспекти розвитку особистості молодого науковця та науково-педагогічного працівника, а також пізнавальні матеріали культурно-історичної тематики.

Крім можливості оплатити за онлайн-доступ до електронної версії журналу на його сайті, Ви маєте змогу замовити журнал у друкованому вигляді.

У ЦЬОМУ НОМЕРІ:

Етичні проблеми сучасної науки
Проблематика етики науки, зв’язок між етикою та наукою давно і досить широко обговорюються і в наукових, і в публіцистичних виданнях. Висловлювалися різні, часом протилежні погляди на цю тему, однак, мабуть, найпоширенішою є думка про те, що набуті людиною знання часто є підґрунтям під час формування критеріїв розпізнавання добра і зла. Що стосується власне процесу наукового пошуку, то тут теж відповідь досить проста – науку роблять люди і, як і в інших сферах людської діяльності, науковий пошук здійснюється в межах певних етичних норм, що сформувалися в цей час у суспільстві.
Саме на цю актуальну тему, надзвичайно важлива стаття доктора фізико-математичних наук, директора Інституту гідромеханіки Національної академії наук України Віктора Тимофійовича Грінченка.

Харків і Слобожанщина дали Україні двох нобеліантів і одного кандидата на престижну світову премію
Наукова стаття відомого українського журналіста Віталія Абліцова про слобожанських лауреатів Нобелівської премії: ембріолога і бактеріолога І. Мечникова, економіста С. Кузнеця, фізика Л. Ландау (народився в Баку, працював в Харкові в 1932-37 роках) та номінованого історика і соціолога М. Ковалевського, чия наукова й громадська діяльність тісно пов’язана з Харковом та Слобожанщиною.

Наукова кар’єра в Польщі
Стаття Dr hab., професора Анетти Зелінської про наукову кар’єру в Польщі, зокрема про здобуття наукових ступенів і вченого звання, а також про посади у польських вищих навчальних закладах.

Оцінювання наукового рівня вченого на основі показників різних наукометричних баз: механізм визначення, наявні проблеми та шляхи підвищення світових позицій українських учених
Наукова діяльність є однією з головних сфер, в якій людство реалізує свої прагнення до самовдосконалення та розвитку. Щороку у світі витрачаються мільярди євро на нові дослідження, а на ту саму роботу можуть претендувати десятки людей. Тож як розподіляти всі ці кошти і можливості, кому дати шанс, а кому ні? Зрозуміло, що повинна бути чітка система контролю результатів наукової діяльності, оцінювання наукового потенціалу вченого, затребуваності та актуальності дослідження, інтересу до неї наукової спільноти. Закордонні університети вже давно взяли за правило враховувати кількісні показники цитованості праць ученого під час прийняття на роботу…

Наукові структури та органи місцевого самоврядування: спільний шлях чи паралельні світи?
Молоді науковці України обговорили чи активно сьогодні залучають органи місцевого самоврядування і державної влади в областях учених вишів та НДІ до розв’язання найважливіших проблем конкретного міста і області. Та чи має ефективне використання потужного наукового потенціалу вишів та наукових установ забезпечити зростання рівня якості життя, підвищення рівня екологічності та енергоощадності в регіоні.

Правильний відпочинок – ефективний відпочинок!
Молоді вчені поділилися власним досвідом, як навчитися правильно спланувати свій відпочинок, щоб повернути собі силу, життєву енергію та наснагу до подальшої праці.

Потужні рекомендаційні листи і вступні есе: західний підхід
У жовтні–листопаді в західних університетах починається набір студентів на магістерські та докторські програми. Цей процес суттєво відрізняється від українського, але найбільшою проблемою, як свідчить мій досвід, є написання гарних вступних есе та «правильних» рекомендаційних листів. Від цих документів залежить чи не половина успіху, тому я хочу дати декілька базових порад.
Читайте поради від наукового співробітника хімічного факультету Гарвардського університету, доктора Олександра Жураковського.

Науковий шлях до успіху: український та зарубіжний досвід
Кожен із нас хоче досягти успіху та невпинно шукає шляхів його досягнення. Хтось прагне стати успішним бізнесменом, а хтось — громадським діячем чи архітектором. Обираючи шлях до успіху, завжди треба керуватися тим, що ми хочемо робити та до чого в нас лежить душа. Як і все інше в нашому житті, шлях до успіху — це питання вибору. Інколи правильну дорогу вдається обрати з першого разу. Якщо ж ні, то не варто засмучуватися, а тим більше боятися помилок. Важливо вміти вчитися на помилках та просто інвестувати їх у майбутній успіх.

Проблеми і перспективи впровадження наукових досягнень в практику: історичний аспект і теперішній стан
Сучасна фактична та юридична складність використання науково-технічних досягнень у суспільній практиці спонукає вчених різних спеціальностей до комплексного розв’язання проблеми їхнього впровадження. Пропонована стаття є спробою розглянути деякі труднощі та проблеми, які перешкоджають ефективному запуску інноваційного механізму.

Ефективність інвестиційної діяльності: європейський вимір та національні реалії
Для досягнення європейських стандартів комплексної ефективності, збалансованості і життєздатності інвестиційної системи для національної політики регулювання інвестиційним процесом необхідно запровадити комплекс заходів стимулювання підвищення питомої ваги заробітної плати та соціальних виплат у загальній собівартості товарів і послуг широкого вжитку, а також сприяти зростанню амортизаційних витрат у структурі собівартості, що дасть змогу інтенсивніше оновлювати технології та обладнання і таким чином забезпечувати розвиток вироб-ництва засобів виробництва, необхідних для створення вітчизняних товарів широкого вжитку.

Корупція у вітчизняних ВНЗ: особливості проявів та механізми подолання
Корупція для наших співвітчизників стала буденним явищем, яке сприймається якщо й не як абсолютно нормальне, то принаймні виправдане, зважаючи на тисячу і одну причину. Основні етапи життєдіяльності людини від народження, навчання, пра-цевлаштування, створення сім’ї аж до відходу в кращий світ неможливо навіть уявити без поборів.

«Що ми зараз посіємо, то і зберемо – від нас залежить, якою буде Україна через 20 років»
Інтерв’ю з канд. екон. наук, головою Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Київського національного торговельно-економічного університету Ольгою Романенко.

Питання української мови – питання Єдиної Української Держави
Українська мова – безперечний доказ нашої свободи, унікальності, код нашої нації. Мовне питання дуже гостро стоїть сьогодні в Україні, воно болюче, але водночас дуже делікатне…

Пилип Орлик – автор першої Української Конституції
Основні факти з автобіографії відомого українського політичного, державного і військового діяча, поета, публіциста, представника шляхетного роду Орликів.

З повагою, редакція журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»

X
X