fbpx

Журнал «Наша перспектива» №13-15 (16-18), січень-березень 2016р.

Шановні читачі! Пропонуємо вашій увазі №16-18 журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА».

«Наша Перспектива» – це науково-аналітичне видання, яке:

– висвітлює широке коло актуальних проблем, пов’язаних з науковою діяльністю;

– інформує про найважливіші події в науковому житті України;

– містить поради молодим науковцям, наукові та науково-популярні статті про різні аспекти розвитку особистості молодого науковця та науково-педагогічного працівника, нації та держави;

– публікує пізнавальні матеріали культурно-історичної тематики.

У Вас є можливість придбати новий номер науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА» у друкованому вигляді або з 01.07.2016р. оплатити онлайн-доступ до електронної версії журналу на сайті www.perspektyva.in.ua.

У ЦЬОМУ НОМЕРІ:

«ПОСТУП НІКОЛИ НЕ БУДЕ МОЖЛИВИЙ, ЯКЩО СТРАХ ПЕРЕД НАСЛІДКАМИ СИЛЬНІШИЙ ВІД ЛЮБОВІ ДО ІСТИНИ»

Інтерв’ю з В’ячеславом Степановичем Брюховецьким — почесним президентом Києво-Могилянської академії, громадським діячем, літературознавцем та Героєм України, який став ініціатором відродження Києво-Могилянської академії як сучасного вищого навчального закладу, учасником ініціативної групи «Першого грудня».

ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ З ОДЕСИ…

Наукова стаття Віталія Абліцова про нобеліантів, номінованих на Нобелівську премію і номінаторів, які пов’язані з Одесою. Саме так, все починалося з Одеси… І це не перебільшення, не гумор, без якого важко уявити вчорашнє й сьогодення нашої, як прийнято говорити, «південної Пальміри».

ПСИХОГІМНАСТИКА: ТРЕНУЄМО СВОЇ ЕМОЦІЇ

Молоді вчені поділилися власним досвідом, як залишатися спокійним і навчитися керувати своїми емоціями?

СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО ЯК СУСПІЛЬНА НЕОБХІДНІСТЬ

Молоді науковці України обговорили чи потрібен в Україні закон про соціальне підприємництво, і на чому потрібно акцентувати увагу під час його створення?

ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ І НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ: ПРИЧИНИ, НАСЛІДКИ ТА СПОСОБИ ПОДОЛАННЯ

У статті розглянуто головні недоліки вищої освіти і навчального процесу в Україні, які дуже легко подолати й кожен з них пов’язаний з наступним, головне – побороти стару систему, яка дуже опирається будь-яким змінам, але зараз не той час, коли можна жити за старими принципами та ідеалами, треба рухатися вперед, розвиватися, втілювати новітнє, передове. Навчатися самим та навчати інших, дослуховуватися до пора… Бути людиною й пробувати змінити все те, що в нас залишилося поганого…

ГРАНТИ ДЕРЖАВНОГО ФОНДУ ФУНДАМЕНТАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ДЛЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ЇХ АНАЛІЗ

У статті автором проведено аналіз конкурсів на здобуття грантів Державного фонду фундаментальних досліджень для молодих вчених, а також розглянуто основні критерії, за якими здійснюється оцінювання запитів на конкурс, і основні зауваження, які висловлюють експерти під час оцінювання поданих проектів.

УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ЕРАЗМУС+»: МЕХАНІЗМ, ОСНОВНІ ТРУДНОЩІ ТА ПОРАДИ

Однією з найкращих програм академічної мобільності зарубіжних країн є «ЕРАЗМУС+» – освітня програма ЄС, спрямована на активізацію міжнародної співпраці та підвищення мобільності студентів, викладачів, науковців європейських університетів та ВНЗ інших країн усіх континентів.

ПРОЕКТ «SCIENCE FOR DEMOCRACY»: ЯК ЦЕ БУЛО …

Голова Одеської обласної ради молодих вчених Світлана Декіна поділилася власними враженнями від участі у програмі «Science for democracy», яка відбулася вперше і була реалізована колегами з університету Віадріни, Європейської академії Берліну за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Запозичати досвід, розширювати кругозір і спілкуватися з колегами, брати участь у програмах, що фінансуються країнами ЄС, дуже важливо. У підсумку – це механізми, які дають змогу знаходити і реалізовувати спільні проекти.

ЕСЕ ПРО ВИЩУ ОСВІТУ

В українських ЗМІ постійно з’являються статті про те, чому наші університети так сильно відстали від усього світу, у якому напрямку нам потрібно рухатись, і чого повинні вчити університети майбутнього. Тема не нова: на такому привабливому для нас Заході про це написано сотні книжок та статей. Дивно, але люди, яких ми хочемо копіювати, самі скаржаться на свою систему! Які ж саме проблеми постали перед вищою освітою в ХХІ столітті?

НАУКОВА ТВОРЧІСТЬ ТА АВТОРСЬКО-ПРАВОВА ОХОРОНА ЇЇ РЕЗУЛЬТАТІВ

Авторське право – доволі широка галузь, яка охоплює багато інших аспектів: особисті немайнові та майнові права автора, особливості створення службових творів, співавторство, строки правової охорони, види порушень авторського права та способи його захисту. Автор сподівається, що ця стаття допоможе створити загальне уявлення про наукові твори та критерії їх правової охорони.

ЕНДАВМЕНТ-ФОНД ЯК МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ФІНАНСОВОЇ АВТОНОМІЇ ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Благодійність повинна бути не пасивною, а давати нові можливості для розвитку. І саме ендавмент-фонди є прикладом активної благодійності, що сприяє створенню нових робочих місць, науковим дослідженням та впровадженням інновацій, а отже, є хоч і не єдиним, проте одним із перспективних напрямів реформування взаємодії науки із суспільством.

УСПІШНЕ КЕРІВНИЦТВО: 10 ПРОСТИХ ПРИНЦИПІВ

Кожен в цьому житті хоче бути успішним: в колективі, компанії друзів, сімейному житті тощо. Сьогодні хочеться підняти тему успішного керівництва. Хоча варто підкреслити, що наведені в статті поради підходять не тільки для керівників, а й для тих, хто далеко не займає керівні посади, але бажає просуватися по кар’єрних сходинках, чи просто бути успішним працівником в своєму колективі.

МИКОЛА ЛЕОНТОВИЧ – ТВОРЕЦЬ НАЙПОПУЛЯРНІШОЇ У СВІТІ РІЗДВЯНОЇ МЕЛОДІЇ

Основні факти з біографії відомого українського композитора, хорового диригента, громадського діяча, педагога Миколи Леонтовича.

З повагою, редакція журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»

X
X