fbpx

Журнал «Наша перспектива» №28, січень-червень 2017 р.

 

 

Шановні читачі! Пропонуємо Вашій увазі двадцять восьмий номер науково-аналітичного журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»

У цьому місяці у Вас з’явиться можливість читати електронну версію номера журналу на сайті www.perspektyva.in.ua, а також запитуйте його друковану версію у книгарнях.

 

 

У ЦЬОМУ НОМЕРІ:

ФРАГМЕНТИ ПОСЛАННЯ БЛАЖЕННІШОГО СВЯТОСЛАВА ДО МОЛОДІ
… Погляньмо сьогодні на себе. Ми часто нарікаємо, особливо на нове, незнане, чіпляємося за старі схеми, ховаємося в зручних рамках нашого життя, боїмося щось змінити. Дбаючи про зону власного комфорту, перешкоджаємо життю і оновленню. Будучи молодими за віком, ми часто шкодуємо за минулим і поводимося як «старі за духом», відчужуючись від усього довколишнього світу, замість його змінювати, боїмося нового, замість його пізнавати, і нарікаємо на все, що нас провокує жити в повноті та зростати …

ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ: «ЯКЩО НЕ ВКЛАДАТИ В ЛЮДЕЙ, НЕ ЗАПРОВАДЖУВАТИ НОВІ ПЕДАГОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ, ТОДІ МИ НЕ МОЖЕМО НАВІТЬ МРІЯТИ ПРО ЕКОНОМІКУ ІННОВАЦІЙ»
Інтерв’ю з міністром освіти і науки України Лілією Гриневич про концептуальні питання в науково-освітній сфері.

ВЕРНОН Л. СМІТ: «ВАЖЛИВО НЕ ЗУПИНЯТИСЯ В РЕАЛІЗАЦІЇ СВОГО ПОКЛИКАННЯ»
Інтерв’ю з лауреатом премії Шведського центрального банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля, членом Національної академії наук США, професором економіки і права Верноном Л. Смітом.

ІВАН МАЛКОВИЧ: «Я РАДИВ БИ МОЛОДІ МАТИ ПРИНЦИПИ І НЕ ВІДСТУПАТИ ВІД МРІЇ»
Інтерв’ю з українським поетом, директором видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», лауреатом Національної премії України ім. Т. Шевченка Іваном Малковичем.

ПРОФЕСІЙНЕ САМОВИЗНАЧЕННЯ АБІТУРІЄНТА: ЯК ЗНАЙТИ СЕБЕ?
Молоді вчені України радять абітурієнтам, як уникнути помилок, обираючи спеціальність.

ЧОМУ ЧАСТО СТУДЕНТИ НЕ ХОЧУТЬ ВЧИТИСЯ?
Молоді викладачі висловили думки про те, чому багато студентів не відчувають потреби наполегливо вчитися і вдосконалювати свої професійні навички, а також навели пропозиції щодо виходу з цієї ситуації.

ЗМІНИ У СИСТЕМІ ВИЩОЇ ОСВІТИ В ПОЛЬЩІ
Доктор габ. Аннета Зелінська розглядає основні виклики та проблеми в системі вищої освіти в Польщі й окреслює способи їх подолання.

РАЙНЕР ШЕНК: «ЗАВДЯКИ КРАУДФАНДИНГУ МОЖУТЬ БУТИ ПРОФІНАНСОВАНІ СТАРТАПИ, ЯКИМ БАНКИ НЕ НАДАЮТЬ КАПІТАЛУ»
Інтерв’ю з почесним професором, доктором, податковим консультантом з Німеччини Райнером Шенком.

ІНТЕГРАЦІЯ ОСВІТИ, НАУКИ ТА БІЗНЕСУ В КОНТЕКСТІ СУЧАСНОГО РОЗВИТКУ СТАРТАП-ІНФРАСТРУКТУРИ
Україна постала перед вибором: залишатися сировинним придатком чи зробити прорив і визначити інноваційний підхід головним під час ведення бізнесу. Саме шлях запровадження інновацій, виробництво та експорт продукції з високою доданою вартістю зробить країну успішною у світовому масштабі.

НОВА УКРАЇНСЬКА ФІЛОЛОГІЯ ТА ПРОЦЕСИ ДЕКОЛОНІЗАЦІЇ СУСПІЛЬСТВ (Присвячується пам’яті Богдана Гаврилишина)
Стаття Олени Пономаревої (Римський університет «La Sapienza») присвячена аналізові фундаментальної праці французького психіатра та філософа Франца Фанона «Вигнанці землі» («Les damnés de la terre»), у якій дається теоретичне підґрунтя для інтерпретацій процесів індивідуальної та суспільної деколонізації. Положення Фанона досліджуються з проекцією в сучасний український контекст. У центрі аналізу феномен «Архетипу слова», здатного реконструювати нову національну реальність та адекватно витлумачити нові суспільно-політичні й моральні запити.

НАУКОВІ ДОСЯГНЕННЯ УКРАЇНЦІВ ЗА 25 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ: СВІТОВИЙ РІВЕНЬ, СУСПІЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ ТА НАЙБЛИЖЧІ ПЕРСПЕКТИВИ
Українські науковці за 25 років незалежності нашої держави не занепали духом і довели, що вітчизняна наука не стоїть на місці, а розвивається та іноді навіть випереджає світовий розвиток. Перспектива вітчизняних наукових досягнень залежить передусім від віри у власні сили та наполегливості …

ЗЕНОВІЙ ВЕРЕС: «ЧЕКАТИ ЗМІН ЧИ ТВОРИТИ ЇХ: ЯК ІТ-КОМПАНІЇ ЗАПОЧАТКУВАЛИ БАКАЛАВРСЬКУ ПРОГРАМУ В ДЕРЖАВНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ»
У статті директор освітнього напрямку Lviv IT Cluster, працівник компанії SoftServe та викладач вишу Зеновій Верес розповідає про бакалаврську програму «Інтернет речей», яка стартувала 2016 року в Національному університеті «Львівська політехніка».

ЗАОЧНА ТА ДИСТАНЦІЙНА ФОРМА НАВЧАННЯ У ВИШАХ УКРАЇНИ: НЕДОЛІКИ ТА СПОСОБИ ЇХ УСУНЕННЯ
Сьогодні спостерігаємо динамічний розвиток дистанційної форми навчання і її стрімку інтеграцію у традиційний освітній процес. Хоча така інтеграція потребує розв’язання багатьох проблемних питань…

ДОЦЕНТ: ЗВАННЯ ЧИ ПОКЛИКАННЯ
У статті автор обґрунтовує свою позицію щодо нових вимог на отримання вчених звань професора та доцента.

ІНВЕСТИЦІЇ В ЗНАННЯ – ПЕРСПЕКТИВНЕ КАПІТАЛОВКЛАДЕННЯ
Особливої актуальності питання ефективності інвестицій в освіту набуває сьогодні, в непростий для нашої країни час, коли спостерігаємо активні трансформаційні процеси, триває пошук шляхів подальшого розвитку суспільства, відбувається активна інтеграція в європейську спільноту і продовжується боротьба за мир та свободу …

ОСНОВНІ АСПЕКТИ ОТРИМАННЯ СЕРТИФІКАТА, ЯКИЙ ПІДТВЕРДЖУЄ ЗНАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ НА РІВНІ В2
У статті автор характеризує найбільш визнані багатьма міжнародними організаціями тестів для отримання сертифікатів, що підтверджують рівень знання іноземної мови.

ДОСВІД ТРАНСФЕРУ ТЕХНОЛОГІЙ МАССАЧУСЕТСЬКОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ІНСТИТУТУ
Сучасний стан розвитку світової економіки свідчить про те, що одним із найважливіших інструментів її успішного інноваційного зростання є трансфер технологій, які походять з академічного середовища. Це дає підстави для вивчення досвіду трансферу технологій, розроблених у провідних університетах світу, до яких належить Массачусетський технологічний інститут.

ФОРМУВАННЯ ІМІДЖУ УНІВЕРСИТЕТУ ЯК ІННОВАЦІЙНОЇ СТРУКТУРИ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ
Інтерв’ю з генеральним директором корпорації «Науковий парк «Київський університет імені Тараса Шевченка» Віталієм Чернюком про особливості, проблеми та перспективи діяльності наукових парків в Україні.

ВІТАЛІЙ АБЛІЦОВ: «СВІТОВЕ ТОВАРИСТВО ПОВАЖАЄ СИЛЬНИХ І МУДРИХ, А НЕ ТИХ, ХТО ЖИВЕ ЛИШЕ НАДІЯМИ НА ДОПОМОГУ СУСІДІВ…»
Інтерв’ю з відомим українським журналістом, редактором, письменником, громадсько-політичним діячем Віталієм Абліцовим.

РЕНАТА ЧУЧМАЙ: «КОЛИ РОБИШ ТЕ, ЩО ГОВОРИШ, ТО ЦЕ НАЙКРАЩЕ, ЩО МОЖНА РЕКОМЕНДУВАТИ БУДЬ-КОМУ І НЕ ТІЛЬКИ В БІЗНЕСІ»
Інтерв’ю з професійним HR-управлінцем, бізнес-коучем, віце-президентом HR Business Partnership SoftServe Ренатою Чучмай.

ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ: МОЖЛИВОСТІ, НАЯВНІ ТРУДНОЩІ ТА ПРОБЛЕМИ І СПОСОБИ ЇХ РОЗВ’ЯЗАННЯ
«Більшість із нас не втратили віру в майбутнє України та її спроможність знайти гідне місце серед високорозвинутих країн Європи і світу», — стверджує президент ГО «Агенція Європейських Інновацій» Іван Кульчицький. — Але для цього треба консолідувати зусилля прогресивної частини владних структур, університетської та академічної спільнот, бізнесу і громадських організацій».

ЮРІЙ БУБЕС: «ПОТРІБНО БУДУВАТИ ІННОВАЦІЙНУ ЕКОНОМІКУ, ЕКОНОМІКУ ЗНАНЬ»
Президент ПрАТ «Концерн-Електрон» Юрій Бубес розповідає про інноваційні напрями та важливість діяльності концерну, а також його соціальну та кадрову політику.

ЯКОГО КОЛЬОРУ ТВОЯ САМОТНІСТЬ?
Часто ми чуємо слово «самотність» і твердо переконуємо себе, що «це не про мене». А якщо поглянути глибше: скільки людей є самотніми у своїх переживаннях, буденних труднощах, хворобі й дуже часто навіть у великих родинах…

ВИСЛОВИ ТА МІРКУВАННЯ СВІТЛОЇ ПАМЯТІ БЛАЖЕННІШОГО ЛЮБОМИРА (ГУЗАРА)
У статті подано важливі вислови Блаженнішого Любомира про християнські цінності та громадянські обов’язки кожного з нас, труднощі у державотворенні…

ЛЕСЬ КУРБАС – ТВОРЕЦЬ І НОВАТОР УКРАЇНСЬКОГО ТЕАТРУ
«Титан, творець, пророк-інтуїт, людина-театр»… Важливі факти з біографії Леся Курбаса.

З повагою, редакція журналу «НАША ПЕРСПЕКТИВА»

X
X