fbpx

Чи можна наздогнати виднокіл?

Відомий український журналіст, редактор, письменник, громадсько-політичний діяч

Віталій Абліцов

Чи можна наздогнати виднокіл?
Відповідь на це запитання чуємо однозначну — ні!
Та є мрійливі романтики, котрі переконані, що здатні наблизитись до тої мерехтливої лінії, де небо торкається землі.
І наближаються!
Ці зустрічі двох, здавалось би, несумісних реальностей називаються відкриттями. Саме вони впевнено рухають Людство вперед.
А, власне, що таке історія, як не вражаючий літопис здійснення відкриттів, про що знаменитий французько-польський поет Гійом Аполлінер писав:

«Будьте вибачні порівнюючи нас
До тих що в вашому порядку досконалі
Адже ми скрізь шукаємо пригоди
Ми вам не вороги
Ми хочемо вам дати широкі дивовижні володіння
Де тайна у цвіту усім дається тільки рви»
«Каліграми» (переклад М. Лукаша).

І той захопливий літопис нині настільки перенасичений феноменальними фактами, що кожна нова перемога невтомних шукачів вже сприймається як буденне явище.

Гадається, що явище відкриттів — зустрічей несумісних реальностей, таланить спостерігати чи не найчастіше нам, українцям, адже й справді: маємо найродючіші на Землі чорноземи й сприятливу для життя екологію, лідеруємо в багатьох галузях індустрії (відомі у світі потужні підприємства: дніпровський ракетобудівний «Південмаш», київський авіабудівний «Антонов», комплекс харківських унікальних виробництв, Миколаївський суднобудівний, «Запоріжсталь» та «Мотор Січ», розгалужену мережу залізниць та автошляхів, десятки інших промислових гігантів), а головне — Бог дав нашій Вітчизні працелюбний мудрий народ, і, незважаючи на все це, живемо в суспільстві, яке сьогодні ніяк не може похвалитися таким потрібним всім оптимізмом, упевненістю у кращому майбутньому.

У цьому нещодавно вкотре переконалися кияни, коли до України приїздив «батько» одного з перших у світі персональних комп’ютерів «Apple» Стів Возняк, батько якого народився на Буковині. «У своєму житті я запланував зробити чотири речі, і одна з них — це приїхати до Києва, бо я українець», — зізнався заокеанський гість. С. Возняк побував на авіапідприємстві «Антонов» і побачив найбільший у світі літак Ан-225 «Мрія», що було передбачено планом його мандрівки в Україну.

X
X