fbpx

Доцент: звання чи покликання?

Юрій Данько – доктор екон. наук, доцент, завідувач науково-дослідної частини, голова Ради молодих вчених Сумського національного аграрного університету

Одним із найбільш резонансних нормативно-правових документів постмайданного періоду став наказ Міністерства освіти і науки під номером 13 від 14.01.2016 «Про затвердження Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам». Цей наказ не просто сколихнув наукову спільноту, а розділив її на дві непропорційні частини. І якщо наукова меншість стиха намагалася апелювати до прогресивних норм нового наказу, то більшість прирівнювала його за шкідливістю для України до Валуєвського циркуляра. Міністр освіти Сергій Квіт і заступник міністра Інна Совсун моментально перетворилися на антагоністів, які стали на шляху героїв, що планували здобувати звання професорів і доцентів задля відродження української чи навіть світової науки.

Як основний аргумент противники нових правил наводили статистику присвоєння вчених звань (рис 1). Головні освітньо-наукові групи у Фейсбуці наповнилися постами і коментарями з неприйнятною для науковців (а іноді й ненормативною) лексикою.

X
X