fbpx

ІНОЗЕМНІ ГРАНТИ: шлях до успіху

Дума Олег – старший викладач кафедри АФМ,
голова Ради молодих вчених ІАПО
Національного університету «Львівська політехніка»

Залучення фінансування для наукових розробок та професійного розвитку – важливий напрям роботи науковців у країнах ЄС та всього цивілізованого світу. Приєднання України до європейського дискурсу розвитку науки передбачає участь представників українського наукового середовища у міжнародному науковому житті. Що це означає? Мати доступ до CERN, наукових конференцій провідних університетів світу, спеціалізованих дослідних лабораторій, організованих наукових спільнот, як-от: NOUS Group, American Enterprise Institute, Heritage Foundation тощо.

Для модерної науки не існує географічних меж чи інших бар’єрів у поширенні винаходів та ноу-хау, вона глобальна. Науковий поступ сьогодні неможливий без спільного обговорення та розробки інновацій, обміну думками із прихильниками та опонентами тих чи інших наукових поглядів. Не менш важливим є формування кола однодумців, мережі контактів серед наукової інтелігенції, а інколи і створення міжнародної наукової команди.

Прикладом є досвід одного з моїх колег, професора німецького університету. Завдяки міжнародному стажуванню у Duke University та конференціям у різних університетах Європи він став учасником групи науковців, які досліджують економічні процеси та працюють над концепціями розвитку економік світу в межах дослідницького центру NOUS.

X
X