fbpx

Sikorsky Challenge: від ідеї до успішного бізнесу

Тетяна Кресан
координатор навчання Стартап-школи Sikorsky Challenge

З 16 по 19 жовтня 2018 року в НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» відбудеться VІI Міжнародний фестиваль інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2018, учасники якого матимуть нагоду не лише презентувати свій винахід або стартап, а й поспілкуватися з інноваційними підприємцями, познайомитися з інвесторами і бізнес-ангелами, що сприятиме народженню нових ідей та популяризації філософії креативного підприємництва. З кожним роком фестиваль привертає до себе щораз більшу увагу суспільства – програма стає насиченішою, зростає кількість учасників і гостей.

Фестиваль Sikоrsky Challenge уперше був проведений в НТУУ «КПІ» ще в 2012 році, а 2014 року до його організаторів долучилася Стартап-школа Sikorsky Challenge. Це позитивно вплинуло на розвиток фестивалю, бо, по-перше, найкращі випускники Стартап-школи зі своїми проектами одразу потрапляли до фіналу, адже були добре підготовленими до конкурсу стартапів. По-друге, тренери школи взяли на себе підготовку тих учасників, які потрапляли на конкурс з цікавими проектами, але без жодного досвіду в розробленні інноваційного продукту. Більшість цих «непідготовлених» учасників – це науковці українських університетів, про яких йтиметься далі.

Аналіз інноваційних проектів, які науковці подають на конкурс, засвідчив, що більшість із них мають один суттєвий недолік – погано відпрацьовану бізнес-модель, тобто автори винайшли інновацію, а як заробити на ній – не знають. Найбільша проблема стартапера – знайти цільову аудиторію (людей, які не тільки зможуть оцінити ваш винахід, але й готові будуть заплатити за нього). Але, як показує досвід, наші інноватори спочатку створюють продукт/послугу, а лише потім замислюються, кому це може бути цікаво, яку проблему розв’язує їхній стартап.

X
X