fbpx

Левко Лук’яненко. Розмовляй рідною українською мовою!

Сьогодні в Україні багато українців продовжують розмовляти російською мовою, знаючи українську. Як це можна пояснити, тим паче в умовах війни з Росією?

Левко Лук’яненко (український дисидент, співзасновник Української Гельсінської Групи, громадський діяч, Герой України, письменник, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року): «Московська імперія з 20-х рр. ХХ ст. послідовно проводила політику геноциду української нації. Ця війна проти українців була настільки жорстокою, що знищила багато людей: у 1921–1923 рр. – 4 млн голодом, у 1932–33 рр. – 10 млн, у 1946–1947 рр. – ще 1 млн. Крім того, репресії. Намагаючись зламати «хребет» нації, знищували насамперед українську інтелігенцію і селян-господарів, які не хотіли колективних господарств. 1934 р. у Ростовській області, в північному Кавказі, на Кубані, силою записували українців росіянами. Отже, все, що ми маємо сьогодні є результатом перебування України в стані колонії Московської імперії.

Однак не можна виправдовувати людей, які і на 25-му році незалежності говорять російською мовою. Пора пробуджуватися, пора згадати, любі українці, що ваше коріння – в Україні, ви генетично українці. Могили ваших предків – це могили українців. Тому треба відчути в собі оту українську кров і повертатися до рідної мови, традицій і до нашої з вами рідної України. Україна – це не тільки велика територія, яка сьогодні теж обрізана, але це наша з вами душа, і вона має наповнюватися любов’ю до рідного краю і повагою до могил своїх предків. Немає правди і добра десь в іншому краї, а тут, на українській землі треба боротися за краще життя. Сьогодні найважливіше – захист від Московії, яка не хоче змиритися з фактом незалежності України, вона хоче повернути владу Кремля, тому пішла зброєю проти нас. Але Україна прокидається, ми зараз зовсім не ті, що були до початку наступу московських військ. Останні події сприяють зростанню громадянської свідомості. Ми мусимо бути гідними громадянами своєї держави, у шкалі пріоритетів кожного з нас національні цінності мають займати верхні позиції».

 

 

X
X