fbpx

Проект «Science for democracy»: як це було…

Світлана Декіна – канд. біолог. наук,
науковий співробітник фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського,
голова Одеської обласної Ради молодих вчених

Проблема мобільності українських учених в умовах постійного скорочення фінансування науки і щороку вищих вимог до дисертаційних робіт та отримання вчених звань сьогодні актуальна, як ніколи раніше. З боку Міністерства освіти і науки ставити завдання перед вченими відвідувати профільні конференції в країнах ЄС і асоційованих членах, не виділяючи при цьому жодних коштів на відрядження, із середньою зарплатою вченого 100-200 євро на місяць, вважаю просто неприпустимим.

Однак запозичати досвід, розширювати кругозір і спілкуватися з колегами, брати участь у програмах, що фінансуються країнами ЄС, дуже важливо. У підсумку – це механізми, які дозволяють знаходити і реалізовувати спільні проекти.

У грудні мені випала нагода взяти участь у програмі «Science for democracy», і я хочу написати трохи про це, тому що проект буде щорічним. Тож наступного разу поїхати може хтось із вас, дорогі читачі журналу «Наша перспектива».

Щороку ФРН виділяє близько 16 млн євро на різні програми ЄС з країнами Східного партнерства. Проект «Science for democracy» був реалізований нашими колегами з університету Віадріни, Європейської академії Берліну за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Основною метою було показати 10 молодим ученим з 6 країн Східного партнерства, як наукові інститути Німеччини взаємодіють з громадянським суспільством, державними установами та ін.

Українська група була найбільша: у складі 4 вчених з різних регіонів (Києва, Львова, Кривого Рогу і Одеси). Також в проекті взяли участь молоді вчені з Молдови (2 особи), з Білорусі (1 особа), Грузії (1 особа), Вірменії (2 особи). Нас розділили на міні-групи і до кожної групи прикріпили ментора, завданням якого було супроводжувати учасників на різні індивідуальні або спільні зустрічі та допомагати протягом усього перебування в Німеччині. Нам пощастило, що ментори виїхали з наших країн на навчання або вже працюють у Німеччині, дуже відкриті і доброзичливі, з кожним з них можна було поспілкуватися і дізнатися багато цікавого.

Програма була спланована так, що …

X
X