fbpx

Райнер Шенк: “Завдяки краудфандингу можуть бути профінансовані стартапи, яким банки не надають капіталу”

Райнер Шенк – почесний професор, доктор, сертифікований податковий аудитор, аудитор з якості.

Які головні особливості податкової системи в Німеччині, і як вони впливають на ринок консультаційних послуг у сфері оподаткування? Як сьогодні розвивається сегмент консультування за допомогою інформаційних технологій?

Німецька податкова система налічує багато окремих податкових законів. Вони, з одного боку, охоплюють фізичних осіб, а з другого — підприємства та інші установи. Виділяють загальне та спеціальне податкове законодавство.

Загальне податкове законодавство охоплює ті галузі права, які об’єднують норми, актуальні для різних податків (наприклад, податковий кодекс, порядок визначення підсудності фінансових справ тощо).
Cпеціальне податкове законодавство складається із законів про окремі види податків (наприклад, закон про податок на прибуток, закон про податок з обороту тощо).

Сектор податкових консультантів у Німеччині відповідає за дотримання податкового законодавства. Кожен фахівець з питань податків отримує право працювати податковим консультантом лише після успішно складеного іспиту (у Німеччині кваліфікаційний іспит на податкового консультанта вважається найважчим професійним екзаменом, ще складнішим, ніж медицина чи адвокатура). Цей факт відображає усю складність німецького податкового законодавства і податкової системи загалом. Професія податкового консультанта у Німеччині захищена законом. Лише акредитовані податкові консультанти мають право відповідно до закону консультувати фізичних та юридичних осіб у частині оподаткування.

На податкових консультантів сьогодення і майбутнього значною мірою впливають цифрові технології. Сектор податкових консультантів стикається з глибокими перетвореннями. Завдяки автоматизації та спеціальним програмним рішенням велика частина консультаційної роботи, що досі здійснюється вручну (фінансовий облік, розрахунок заробітної плати, податкові декларації), вже у недалекому майбутньому буде замінена комп’ютерами. Податкові консультанти повинні адаптуватися до цих технологічних змін, інакше вони втратять продажі та частку ринку.

X
X