fbpx

Рената Чучмай: “Коли робиш те, що говориш, то це найкраще, що можна рекомендувати будь-кому і не тільки в бізнесі”

Рената Чучмай – практик, професійний HR-управлінець, бізнес-коуч, Senior Vice President, HR Business Partnership SoftServe. Рената Чучмай понад 20 років працює у світових компаніях у сфері управління персоналом. У компанії SoftServe вона впровадила глобальну стратегію розвитку персоналу в таких стратегічних сферах, як маркетинг персоналу та бренд роботодавця, лідерство, розвиток талантів і управління кадровим резервом, рекрутинг, мотивація персоналу, системне корпоративне навчання. Сьогодні п. Рената сфокусована на HR-бізнес-партнерстві, основним завданням якого є забезпечити бізнесу сильну стратегічну та операційну HR-підтримку. Серед особистих професійних досягнень Ренати Чучмай: архітектура екосистеми залучення та розвитку талантів, формування структури компанії «з нуля» до 4500 працівників і розроблення HR-маркетингових стратегій для компаній України, Словаччини, Тунісу, Єгипту та Китаю, проведення тренінгів з HR-компетенцій та управлінських навичок у шести країнах світу.

Сьогодні Ви — Senior Vice President та Global HR Executive SoftServe. З яких дій і рішень розпочалася Ваша ефективна робота в цій потужній ІТ-компанії з українським корінням?

Я прийшла у SoftServe 9 років тому, і завдання, яке стояло переді мною, — це збудувати ефективну команду ейчарів та почати по-новому працювати з ринком.

Цікавий феномен: зазвичай компанія «прикрашає себе» перед ринком, не вдосконалюючись насправді, а SoftServe, навпаки, був дуже привабливою компанією зсередини, а сприйняття зовні не відповідало дійсності. Саме тоді ми почали будувати HR-бренд і вже 6 років поспіль посідаємо перше місце в номінації «Кращий працедавець» України та Східної Європи.

Позиціонуваня компанії – це насамперед створення магніту для ціннісно близьких людей. Тоді генеруються потоки якісних кандидатів. Ми багато зробили для підсилення команди рекрутингу. Правильний відбір — це основа основ здоров’я і життєздатності компанії. Набираючи СВОЇХ працівників, ми спрощуємо і значно поліпшуємо всі подальші етапи роботи з талантами: адаптацію, навчання, розвиток… і це капіталізується! Передусім ми впровадили ціннісні інтерв’ю. Спочатку «хто», а потім «як». Навички набуваються, а от ставлення змінити важко, часом неможливо. Технічні компетенції, знання іноземних мов тестуємо на другому етапі.

Було проведено чимало досліджень на тему мотивації в ІТ. Так-от, професійний розвиток і цікавість проектів — це основні моменти, на які зважає людина, вирішуючи, де їй працювати на цьому «перегрітому» ринку. Ми довго йшли до цього, і сьогодні SoftServe є найкращою компанією на ринку, яка збудувала освітнє середовище для професійного розвитку. Саме це приваблює і затримує в нас працівників — можливість працювати з цікавими людьми, на цікавих проектах і зростати професійно та кар’єрно. Була створена посада кар’єрного радника, який допомагає зрозуміти найкращий спосіб для людини і для компанії реалізовувати таланти. У нас розроблена кар’єрна мапа, де можна прокласти свої маршрути до бажаних посад і створити особистий план розвитку.

Це були перші кроки. Потім до HR-відділу приєднався SoftServe University, і всі етапи роботи з людьми: маркетинг персоналу, рекрутинг, діловодство, адаптація, розвиток, оцінювання, навчання — були зібрані під однією «парасолькою».

X
X