Віталій Чернюк – Генеральний директор корпорації «Науковий парк «Київський університет імені Тараса Шевченка»
Розкажіть, будь ласка, про діяльність корпорації «Науковий парк «Київський університет імені Тараса Шевченка» і, зокрема, про Startup Business Incubator KNU, Центр підтримки та розвитку інноваційного підприємництва «Каліфорнія в Україні» та Фестиваль інновацій.
Основним завданням Наукового парку є поєднання можливостей освіти, науки, виробництва і бізнесу шляхом координації виконання інноваційних проектів та впровадження у виробництво наукоємної конкурентоспроможної високотехнологічної продукції. Поєднання унікальних характеристик Наукового парку забезпечує повний цикл створення та реалізації інноваційної продукції – від генерації ідеї і розроблення концепції до їх комерціалізації та виробництва конкурентоспроможної продукції.
Науковий парк «Київський університет імені Тараса Шевченка» надає послуги з організації та проведення наукових досліджень, фахових експертиз, фінансово-економічного супроводу реалізації проектів, розробки і реалізації комплексу маркетингу, фахового аудиту освітньої та науково-дослідної діяльності, а також організації конференцій, семінарів, форумів та інших інформаційно-комунікативних заходів.
Науковий парк постійно налагоджує зв’язки та підписує договори з підприємствами про співпрацю з метою створення на його базі експериментальних центрів впровадження інноваційних продуктів і технологій. Для цього на базі Університету організовуються за безпосередньої підтримки Управління промисловості та інноваційної політики Київської міської державної адміністрації виїзні засідання ради директорів промислових підприємств та організацій міста Києва.
Щоб забезпечити сприятливі умови для працівників, учених, аспірантів, студентів та випускників університету, які планують відкрити свої стартап-компанії і займатися підприємницької діяльністю, Науковий парк створив бізнес-інкубатор з власною стартап-школою, де навчають основ інноваційного підприємництва, допомагають розробляти бізнес-моделі та презентувати бізнес-плани перед потенційними інвесторами для залучення інвестицій на реалізацію стартап-проектів. Стартап-школа допомагає нашій молоді перевіряти та підтверджувати валідність і масштабованість власних стартап-ідей або продуктів. Основну увагу надаємо розвитку навичок, потрібних для повного використання інновацій та передавання знань у поєднанні з комерціалізацією нових технологій.
…