fbpx

«Я черпаю сили з любові до України…»

Інтерв’ю з відомим українським дисидентом, громадським діячем, автором Акту про Незалежність України, письменником, Героєм України Левком Лук’яненком.

— Безупинна боротьба за власну гідність, честь нації і право на власну позицію впродовж усього життя, 28 років якого пройшли в концтаборах і тюрмах СРСР, не змогли зламати Ваш повстанський дух – дух українського героя. Звідки Ви черпали сили? Що запам’яталося назавжди з того страшного періоду Вашого життя?

— Мене надихала любов до Батьківщини і бажання досягти незалежності України, саме це наснажувало на всю мою діяльність. А з другого боку, я знав, що боротьба за незалежність пов’язана з жертвами і навіть втратою життя, і був готовий до цього. Тому був можливий поступ, так би мовити, від менших планів до більших, від меншої боротьби до більшої і т. д.
Найстрашніший мій спогад, коли при німцях разом з одним старшим чоловіком та зовсім молодою жінкою мене повели на розстріл. Це було під селом Клюси на Чернігівщині. Я ще тоді віз набої (ці набої були до мадярської гвинтівки), і три ящики тих набоїв віддав одному чоловікові, який ввечері підійшов, а ми їхали день і ніч, і питає: «Можна взяти?». А я кажу: «Візьміть». Він взяв три ящики, а потім, коли приїхали уже в Клюси, то охорона виявила, що трьох ящиків нема, і питають, куди вони поділись, а я відповідаю: «Не знаю. Та їх і не було». Тобто я викручувався, як міг. Але вони не вірили і поставили нас перед такою великою ямою в лісі, завглибшки метрів з 15, двоє вартових нас стерегли і мали розстріляти. Оце було таке гостре відчуття, яке неможливо забути.

— Як ви бачите розвиток подій в Україні? Чи є шанси на мирне врегулювання ситуації, без здачі національних інтересів України?

— Україна виграє цю війну з Московією, тому що Путін, «азійський цар», направив свою азійську орду проти України для того, щоби підкорити її і відродити Російську імперію в межах колишнього СРСР. Він порушив усі міжнародні договори, міжнародне право, і це обурило цілий світ. А поведінка їхніх солдат на фронті виявила абсолютне дикунство і садизм. Знаєте, тепер, у 2014–15 роках, вона нагадує, якими московити були у 1708–1709 рр. Тоді, під час сутичок козаків із російськими військами, ще перед початком Російсько-шведської війни, вони відкопували вже загиблих козаків і відрізали їм голови. От уявляєте, яким треба бути садистом, звіром, щоб діставати задоволення від знущання над мертвими.

А зараз так само і Україна, і цілий світ побачили, як вони мертвим очі виколювали, пуза розрізали, як ґвалтували полонених і т. д. Це варварство і садизм, дикунство, яке поступово відвертає від Росії цілий Захід, і на боці України зараз і ООН, і сотня держав. Тому Росія перемогти не може, Україна виграє, і це абсолютно точно. Я міг би дуже широко обґрунтовувати, чому Росія програє, але це не доцільно в межах інтерв’ю.

Якщо 280 років українці допомагали будувати Російську імперію, то тепер місія України — її розвалити, і те, що зараз відбувається, це саме ті події, які ведуть до дезінтеграції Росії. Якщо в 1991 році була перша фаза дезінтеграції, коли 14 союзних республік вийшли з-під влади Москви, то тепер спостерігаємо дії, які готують другу фазу дезінтеграції Російської імперії.

X
X